Bugün 29 Kasım 2021, Pazartesi         
Bizi Takip Edin!   
 
 SİSTEM İSTATİSTİKLERİ
Bugün Dün Toplam
0
3
3.725

HAKKIMIZDA

Firmamız 1974 yılında Cağaloğlu Molla Fenari Sokak No: 7' de Yakup MESCİ tarafından matbaa ve tanıtım hizmetleri vermek amacıyla kurulmuştur. 

1946 yılında Eminönü / Yeşildirek'de dünyaya gelen Yakup MESCİ, ilkokulu Mahmutpaşa İlköğretim Okulu'nda bitirdikten sonra, Cağaloğlunun en kaliteli tipo baskı ustası olan abisi Zühtü MESCİ'nin yanında çırak olarak iş hayatına başlamıştır.

1967 yılına kadar 8 sene aralıksız çıraklık ve kalfalık hizmetinden sonra vatani görevini yerine getirmek amacıyla iş yerinden ayrılmıştır. İki senelik askerlik görevinden sonra 1969 senesinde Cağaloğlu Gül Matbaacılık'da iş hayatına geri dönmüştür. Buradaki 5 senelik hizmetinden sonra yaşadığı evin işyerine dönüşmesiyle çalıştığı yerden ayrılıp 1974 senesinde Mesci Matbaacılık firmasını kurmuştur.

O zamanın şartlarında bir matbaada bulunması gereken Gestetner baskı makinaları, maşalı Heidelberg, tipo ve varak baskı makinaları, el pedalı vb. makina parkuruyla müşterilerine sorunsuz bir şekilde hizmet vermeye devam etmiştir.

1975 yılında müşteri portföyünde Jumbo Çatal-Bıçak markası ve  tekstil sektörünün önde gelen markaları KİP, Beymen, Ramsey firmalarına kaliteli matbaacılık hizmetleri vermiştir. Kısa zamanda tekstil sektöründeki bilinirliği ve kalitesi artan firmamız 1982 yılından beri Türkiye'nin Erkek Giyim Markası KİĞILI ile bu güne kadar çalışmaya devam etmekte olan en önemli matbaa tedarikçisidir. Hali hazırda tam 35 senedir KİĞILI markasının tüm matbaa işlerinde ana üretici olarak hizmetlerimize devam etmekteyiz. 

Üretiminde uzmanı olduğumuz ürünler; Kumaş Kartelası, Gömlek Etiketi, Takım Elbise Etiketi, Gömlek Ara Kartonu vb tekstil sektöründe kullanılan ürünler olduğu gibi, matbu evraklar, katalog, broşür vb. tanıtım ürünleri, ofset, dijital baskı, promosyon ürünleri, kurumsal kimlik basımı vb. konularda da hizmet vermekteyiz.

En önemli misyonumuz; son teknoloji makina parkurumuz ve uygun fiyatlı ürünleri, kaliteli hizmetimizle birleştirip siz müşterilerimize sunmaktır.
Mesci Matbaacılık ailesine, 2005 yılında katılan Ömer AÇIKGÖZ, çıraklık ve kalfalık döneminden sonra ciddi tecrübeler kazanarak firma İdari İşler Yöneticiliği'ne kadar yükselmiştir. Genç bir yönetici olan Ömer AÇIKGÖZ, firmamızı en iyi hedeflere doğru götürmek için çalışmalarına aralıksız devam etmektedir.